top of page

Remote learning support

Public·92 members

Македонија до 17 години Словачка до 17 години натпревар во живо 25 октомври 2023 Спорт


Македонија до 19 години Полска до 19 години натпревар во живо 11 октомври 2023 „Искрено, ме изненади повикот од селекторот. Чувстото да се биде повикан за ...


Фудбалерите до 21 година испишаа историја на ЕП во Полска На овој терен ја подготвуваа тактиката, го коваа планот и ги избираа играчите, кои ќе ја претстават македонската фудбалска репрезентација до 21 година на ... 2023, 16:00 “Бранители 2001“ К. Паланка 77 - 49 Крива Паланка ЖКК Бадел 1862 19. 2023, 18:00 “КК Вардар“ Скопје 91 - ЖКК Вардар Струга 2009 21. 2023, 22:49 “Јане Сандански“ Скопје 68 - ЖКК МЗТ Скопје Аеродром ЖКК Куманово 2020 268 79 244 167 77 234 206 28 183 -2 -17 182 252 163 256 -93 КАЛЕНДАР 2023/2024 Распоред Прва Лига Мажи Распоред Втора Лига Мажи Распоред Трета Лига Мажи Исток Распоред Трета Лига Мажи Запад Распоред Прва А Лига Жени Распоред Прва Б Лига Жени Репрезентации Мажи СЕНИОРИ М20 М18 М16 М14 Познати се петте учесници во олимписките квалификации Ти Џеј Шортс е најдобриот стрелец во олимпските претквалификации Александар Јончевски по турнирот во Талин: „Во моментов сме далеку од квалитетот на репрезентациите со кои сме биле рамо до рамо“ КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕВРОБАСКЕТ 2025: Почнуваме догодина, на 23. февруари, со Естонија на домашен терен Селекторот Василев по завршувањето на ЕП: „Главната цел ја остваривме, оставивме ‘простор’ за генерацијата која што доаѓа“ Известување за клубовите од младинските лиги за натпреварувачката сезона 2023/2024 Комплетиран е списокот на учесници на наредниот младински Евробаскет, Македонија меѓу великаните! Теодор Симиќ во идеалните пет на шампионатот ЕП – „ПОД 18“-MAЖИ-ДИВИЗИЈА „Б“- МАТОШИНОС 2023: Македонија го освои 16. Кошаркарска Федерација на Република Северна Македонија - КФСМ Кошаркарска Федерација на Република Северна Македонија - КФСМ Преоден рок За Нас Документи Регистрирани играчи Тренерска Комисија Судиска Комисија Контакт Адреси клубови Заштита на лични податоци Информации од јавен карактер Почетна Вести Натпреварувања Натпреварувања мажи Натпреварувања жени 3x3 Куп Супер куп Репрезентации Репрезентации мажи Репрезентации жени Делегирања и билтени Резултати Статистика Статистика прва лига мажи Статистика жени Медиа Преземања Делегирање Втора лига-мажи - 4. коло 25. 10. 2023, 16:30 “Нез. Македонија” Скопје 81 - 65 Ангели Борец Баскет 261 179 82 265 247 18 218 185 33 235 208 246 221 25 230 207 23 253 219 34 205 223 189 222 -33 211 248 -37 190 262 -72 214 296 -82 Делегирање Трета лига-мажи-група „Запад“ - 3. коло Делегирање Трета лига-мажи-Запад - 2. коло Делегирање Трета лига-мажи-Исток - 2. коло РЕЗУЛТАТИ Трета Лига Мажи Исток РЕЗУЛТАТИ Трета Лига Мажи Запад 21. 2023, 18:00 “И. Х. Николов” Скопје 111 - 61 КК Бутел МКК Вардар 22. 2023, 12:00 “Н. 2023, 18:00 “СРЦ Кале” Скопје 59 - 73 Работнички ад МЗТ Скопје Аеродром ад 21. 2023, 12:30 “СРЦ Кале” Скопје 73 - 64 ТФТ Mozzart ад Скопје Навико Академија ФМП ад 21. 2023, 18:00 “Јасмин” Кавадарци 60 - 66 Еуро Никел 2005 ад Пелистер ад 21. 2023, 20:00 “Јане Сандански ” Скопје 96 - 80 Феникс 2010 ад Кожув ад 22. 2023, 18:30 “Бил. Извори” Охрид 64 - 87 ГКК Охрид ад Гостивар ад # Тим ОН Поб Пор КД КП КР Бод 1 4 3 360 264 96 7 2 315 263 52 342 307 35 294 267 27 5 347 339 8 6 304 298 306 301 310 -32 9 288 323 -35 10 313 331 -18 11 -41 12 0 274 377 -103 Сите резултати ВТОРА ЛИГА-МАЖИ: МКК Куманово и Водно Санс со максимални „три од три“ Делегирање Втора лига-мажи - 3. 2023 Делегирање Прва лига жени-група Б - 1. коло Младински лиги - Билтен 5 Делегирање Прва лига мажи - 5. коло ТРЕТА ЛИГА-МАЖИ: „Четворка“ на Западот со максимален резултат, а „тројка“ на Истокот 24. 2023 Делегирање Прва лига жени-група А - 4. коло Натпревари во живо ПРВА ЛИГА ВТОРА ЛИГА ТРЕТА ЛИГА МЛАДИНСКИ ЛИГИ ПРВА ЛИГА-МАЖИ - ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ПО 4. КОЛО: Рис го помина Мофит на листата на најдобри стрелци ПЕТОРКА НА КОЛОТО: Рис нема намера да застане... ПРВА ЛИГА-МАЖИ: Охридска рехабилитација за гостиварци Повеќе РЕЗУЛТАТИ Прва Лига Мажи 21. 2023, 19:00 “Шабан Трстена” Скопје 100 - 76 Чаир 2030 ад Вардар ад 21. [[Пренос во живо]!!!!] Работнички Вардар натпревар во пред 3 дена — [Пренос во живо]!!!!] Работнички Вардар натпревар во живо 22 октомври 2023 Gol.mk - 05.04.2017. Штипска Брегалница по цели 17 натпревари ... Nossolar Group 13.10.2023 — Германија до 19 години Македонија до 19 години гледја во живо 14 октомври 2023 Гледам телевизија 12.9.2023 — ВО ЖИВО | Македонија – Турција ... Gol.mk | Резултати и спорт – Rezultati i sport пред 1 час — Спорт и најбрзи резултати на македонски. Sport i rezultati mk! Н. Борче” Скопје 78 - 44 Феникс Спорт Ролинг 08 22. 2023, 20:30 “Јане Сандански” Скопје 70 - Водњански Лисици Струмица 22. 2023, 18:00 “26 Април” Гевгелија 82 - 78 КК Гевгелија КК Маџари ГБ 21. 2023, 15:00 “Цар Самоил” Св. Николе Овче Поле Младинец СЛОБОДЕН Баскет Кам 121 86 153 128 180 160 20 148 125 154 151 139 -14 67 134 140 -6 143 209 -66 104 174 -70 -4 ПРВА ЛИГА-ЖЕНИ: Баскет Кам и Вардар го држат победничкиот чекор ПРВА ЛИГА-ЖЕНИ: „Вардарки“ сакаат да останат на 100% РЕЗУЛТАТИ Прва A Лига Жени 22. 2023, 13:00 “Јасмин“ Кавадарци 65 - Пробаскет Кавадарци Баскет Кам 2011 21. ВО ЖИВО: Македонија до 17 години Словачка пред 14 часа — До 17 год | ФФМ - Фудбалска Федерација на Македонија Македонија до 17 години во група со Ирска, Полска и Грузија за пласман на ЕП · Македонија ... Groupe de sogedicomtraduction пред 14 часа — Македонија до 17 години Словачка до 17 години видео стриминг од натпревар 25 октомври 2023 Гледајте [СТРИМИНГ<] Шкендија Работнички пренос 8 март 2023 сезон ... Денеска сончево и топло, утре дождСончево и топло – вакво време, според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) нè очекува денеска во земјава. Ќе има мала до умерена, претежно висока облачност, и ќе дува слаб јужен ветер. Минималните температури ќе се движат од 6 до 14 Целзиусови степени, а максималните од 18 до 28 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Температурите во главниот град денеска ќе се движат од минимални 12 до максимални 24 степени. За утре УХМР најавува променливо облачно време со услови за дожд, особено во попладневните часови. Германија до 19 години Македонија 13.10.2023 — Германија до 19 години Македонија до 19 години пренос 14 октомври 2023 Македонската фудбалска репрезентација до 21 година Македонската А ... Колку македонскиот фудбал е имун на лажирани Тие и помагаа на организацијата, која беше обвинета за 40 наместени натпревари во периодот од 2009 до 2011-та, првообвинетиот во случајот Калчо Скомезе беше ... место „Црвената фурија“ ги оддува противниците во Скопје, и ја врати европската кадетска титула ЕП – „ПОД 16“-MAЖИ-ДИВИЗИЈА „А“- СКОПЈЕ 2023: Белгија ни се реваншираше за стартниот пораз Игор Митровски ќе го суди финалето на кадетскиот Евробаскет ЕП – „ПОД 16“-MAЖИ-ДИВИЗИЈА „А“- СКОПЈЕ 2023: Во мечот „да се биде или не“, кадетите поразени од Израел ФИБА YDF ТУРНИР-ПРИЗРЕН 2023: Македонските момчиња подобри од романските Нема „зимски распуст“ за селекцијата 2009 Машката селекција „Под 14“ години почнува со подготовките по Божиќните празници Почнува селектирањето на играчи родени 2009 година Репрезентации Жени СЕНИОРКИ Селекторот Ашаданов по ждрепката за Евробаскетот 2025: „Целта останува иста, да ‘добиеме’ што повеќе натпревари ЖДРЕПКА ЗА ЕВРОБАСКЕТ 2025-ЖЕНИ: Девојките ќе играат против Србија, Украина и Португалија Јелена Антиќ одлучи дека е крај:„Јас ѝ ги дадов срцето, телото и умот, кошарката ми го подари светот“ Сениорките ќе ги дознаат противниците за квалификациите за ЕП 2025 од осмиот шешир Успешна „контрола“ на младинците, висока победа над Црна Гора ФИБА РЕЈТИНГ ЗА 2022 ГОДИНА: Девојките со напредок за четири позиции Моќната Црна Гора го освои победничкиот пехар на ЕП во Скопје ЕП „Б“ ДИВИЗИЈА „ПОД 20“-ЖЕНИ – СКОПЈЕ 2022: Судир со реалноста, Црна Гора многу подобра од Македонија ЕП – „ПОД 18“-ЖЕНИ - ДИВИЗИЈА „Б“- СОФИЈА 2023: За крај, Австрија подобра од Македонија ЕП – „ПОД 18“-ЖЕНИ - ДИВИЗИЈА „Б“- СОФИЈА 2023: Пораз од Велика Британија ЕП – „ПОД 18“-ЖЕНИ - ДИВИЗИЈА „Б“- СОФИЈА 2023: Прва победа за македонските јуниорки ЕП – „ПОД 18“-ЖЕНИ - ДИВИЗИЈА „Б“- СОФИЈА 2023: Добро прво полувреме, па пораз од Данска ЕП ДИВИЗИЈА „Б“ – „ПОД 16“ ЖЕНИ - ПОДГОРИЦА 2022: Пораз од Луксембург на крајот ЕП ДИВИЗИЈА „Б“ – „ПОД 16“ ЖЕНИ - ПОДГОРИЦА 2022: Прва победа за кадетките на Македонија! ЕП ДИВИЗИЈА „Б“ – „ПОД 16“ ЖЕНИ - ПОДГОРИЦА 2022: Ништо ново, и Ирска многу подобра од Македонија ЕП ДИВИЗИЈА „Б“ – „ПОД 16“ ЖЕНИ - ПОДГОРИЦА 2022: И Холандија подобра од нашата кадетска селекција ФИБА YDF ТУРНИР-ПРИЗРЕН 2023: Девојчињата со „хет-трик“, многу подобри и од Романија ФИБА YDF ТУРНИР-ПРИЗРЕН 2023: Половичен ефект во „двомечот“ со Бугарија ФИБА YDF ТУРНИР-ПРИЗРЕН 2023: Двa порази од Турција на нашите надежи ФИБА YDF ТУРНИР-ПРИЗРЕН 2023: Две стартни победи на нашите селекции против домаќинот Останато 3Х3 - КВАЛИФИКАЦИИ ЕВРО КУП: Македонија заврши како петтопласирана 3Х3 - КВАЛИФИКАЦИИ ЕВРО КУП: Чешка ги запре македонските „баскетџии“ на патот кон полуфиналето 3Х3 - КВАЛИФИКАЦИИ ЕВРО КУП: Ќе играме против Чешка за место во полуфиналето 3Х3 - КВАЛИФИКАЦИИ ЕВРО КУП: Македонија многу подобра од Унгарија, блиску сме до четвртфиналето Кошаркарска Федерација на Северна Македонија Ул. [[[Стриминг@@@]]''] Македонија до 17 години Словачка 16.10.2023 — [Стриминг@@@]]''] Македонија до 17 години Словачка до 17 години натпревар во живо 25 октомври 2023 16.10.2023 — Молдавија до 21 години ... место на првенството ЕП – „ПОД 18“-MAЖИ-ДИВИЗИЈА „Б“- МАТОШИНОС 2023: Македонија ќе игра против Украина, за 15. место ЕП – „ПОД 18“-MAЖИ-ДИВИЗИЈА „Б“- МАТОШИНОС 2023: Македонија поразена од Унгарија ЕП – „ПОД 18“-MAЖИ-ДИВИЗИЈА „Б“- МАТОШИНОС 2023: Македонија загуби од Исланд, следуваат битки за пласман од 9. до 16. коло ВТОРА ЛИГА-МАЖИ: Кумановци без проблеми во Велес, втора победа и за Водно Санс РЕЗУЛТАТИ Втора Лига Мажи 21. 2023, 19:00 “Д. Јовановски” Прилеп 72 Мега баскет КК Маџари 2023 ад 22. 2023, 14:00 “СРЦ Кале” Скопје 85 - 74 Водно Санс Тетекс ТТК 21. 2023, 12:00 “Перо Наков” Куманово 94 - 55 МКК Куманово Работнички 2018 22. 2023, 16:00 “Јане Сандански” Скопје 66 - 84 МЗТ Скопје Уни Банка Шкупи 22. 2023, 18:00 “Перо Наков” Куманово 75 - 94 Куманово 2009 ад Соколи 1933 21. МРТ пред 1 час — Македонија ќе игра во елитната фаза квалификации за пласман на ЕП. Во својот трет натпревар македонската фудбалска репрезентација за играчи до 19 години на ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

bottom of page